Projekts Nr.4.5. “Tehnoloģiskie pētījumi un silīcija ražošana ar diametru līdz 100 mm, lai izmantotu mazjaudas un jaudas mikroelektroniskajās cietās ierīcēs”

Augstfrekvences ģeneratorā FZ1510 neatdzesēti kondensatori ir aizstāti ar atdzesētiem un ir uzlaboti vairāku elementu darba apstākļi. Tika veikts jauns kondensatora bateriju aizsargnorobežojums, jo rekonstrukcijas laikā vecais tika salauzts. Uzlabota vājstrāvas kabeļu aizsardzība pret ģeneratora magnētisko lauku. Pašu spēkiem rekonstrukcijas izmēģinājums noritēja apmierinoši.
Labarotorisks process monokristālu audzēšanai no pjedestāla. Ir izstrādāta piedziņa sildīšanas elementu stāvokļa kontrolei. Partneri (Latvijas Universitāte) ir uzlabojuši sagatavotā procesa matemātisko modeli monokristālu audzēšanai no pjedestāla. Lai palielinātu darba efektivitāti, tika aprēķināta kondensatoru kapacitāte darbībai noteiktā frekvencē, tika uzlabota ģeneratora atgriezeniskā ķēde.
Ir uzsākta tehnoloģiskās līnijas ekspluatācija, lai veiktu palīgdarbības un kontroles darbības silīcija monokristālu ražošanā pilnā apmērā.

About the Author

Leave a Reply

*

captcha *